Google Optimizasyon İle Google Reklamları Arasındaki Farklar

Merhabalar !

İnternet ortamında insanlar ticari anlamda bir şekilde kazanç elde etmek isterler.Bununda sadece ve sadece reklamla olabileceğini bilmektedirler.İşte bu nedenle bazı firma sahipleri Seo optimizasyon (Arama Motorları Optimizasyonu) bazıları da Google Reklamları nı seçerler.Şimdi gelelim asıl meseleye.Yani Google Reklamları ve Seo optimizasyon arasındaki farklara.

Seo Optimizasyon ve Google Reklamları

Seo Optimizasyon ve Google Reklamları

1) Google Reklamlarında hiç uğraşmadan çok kısa sürede ilk sayfada olabilirsiniz.Fakat Seo optimizasyonda uzun bir süreç gereklidir.

2) Google Reklamlarında ilk sayfada görünmek için sürekli para ödersiniz.Seo optimizasyonda sadece ilk sayfaya çıkana kadar ödersiniz.

3) Google Reklamlarında yardım almadan tıklama başı yüksek ücret ödeyerek çıkabilirsiniz.Seo optimizasyonda bir uzmana başvurmanız gerekir.

4)Seo optimizasyonda siteniz çıktıktan sonra bedava reklam yaparsınız hem de ömürlük.Google Reklamlarında ise,paranız varsa reklam yaparsınız.

5) Seo optimizasyonda web siteniz heralanda gelişir.Bu alanlar sosyal medya,tanıtım ağlar vb.Google Reklamlarında ise,sadece reklam alanlarında görünür.

6) Seo Optimizasyon Google Reklamlarından çok daha hesaplıdır.Fakat Seo optimizasyon iyi reklam sağlamak için birinci sayfa ilk 3 sıra şarttır.Google Reklamlarında ise,iş alabilme potansiyeli daha yüksektir.

Seo optimizasyon ve Google Reklamları hakkında şuanda aklıma gelen farklar bunlar.Siz de tüm bu farkları göz önünde bulundurarak hangi hizmeti almak istediğinize veya yapmak istediğinize iyice karar verin.

Yazıyı Paylaşın

Tags: , , ,

Yorum Yapın