Web Tasarımda Seo’yu Etkileyen Faktörler

Web Tasarım fiyatları yaptırmak isteyen her firma öncelikle yaptırmak istediği tasarımın SEO kriterlerine uyumlu olup olmadığını incelemelidir.Web Tasarım’ı yapacak kişiler mutlaka web siteyi SEO kriterlerine göre incelemelidir.Çünkü web sitesinin tasarımı özgün olmazsa,ağır kodlarla donatılırsa,gereksiz verilerle doldurulursa bu siteye yapılıcak olan SEO başarısız olabilir.Çünkü Google botları insan gözü ile sitelere bakmaz.Sitelerin kaynak kodlarına bakarlar.Bu nedenle kod yapısı,özgün tasarımlar,temiz kodlama vb. konular SEO açısından gerçekten çok önemli kriterlerdir.

Web Tasarımda SEO'yu Etkileyen Faktörler

Web Tasarımda SEO’yu Etkileyen Faktörler

Aslında Google Reklam Optimizasyonunuda bir web sitesinin kaliteli olması etkiler.Kalite puanı denilen önergeye göre açılış sayfalarının alakalı,temiz kodlanmış,özgün ve kaliteli sayfalar olması gerektiği belirtilmiştir.Bu nedenl arama motorlarına dost yapılmış bir site tasarımı aslında SEO’nun neredeyse yarı yarıya o site için yapılmış anlamını taşımaktadır.

Web sitenizin tasarımı sadece göze hoş gelmesi yetmez.Kesinlikle ağır animasyonlar,resimler vb. hiçbirşey sitenize koymayın.Bu tarz işlemler hem botları çok yorar hem de siteniz çok yavaş açılacağı için hit kaybı yaşatır.Bu hususta dengeyi çok iyi kurmanız gerekmektedir.Web sitenizi göz yormayan renklerle yaptırmalısınız.Sade ve şık bir görünüme sahip olmalıdır.

Tüm bunların yanında tüm dünya sitelerinin genel geçer kabulü olarak görülen W3 standartları sitenizde eksiksiz olmalıdır.Yani web siteniz Css ve Xhtml olarak tamamen yeni trende göre yapılmış olmalıdır.Bunlar hep Kurumsal SEO ‘da ve Google Reklamları nda size artı etkiler katacaktır.

Sonuçta web sitenizi bir defa yaptırıyorsunuz.Tüm bu yazdığım kriterleri web sitenizi yaparken ve yaptırırken uygulayın ki daha sonra pişman olmayın.

Yazıyı Paylaşın

Tags: , , ,

Yorum Yapın